BIOPEPTYDY – PRZEŁOM W DZIEDZINIE KOSMETOLOGII

Posted: Styczeń 1, 2017 By: Comment: 0

Od ponad 10 lat naukowcy WellU prowadzą badania w zakresie pozyskiwania substancji aktywnych zawartych w wybranych gatunkach ryb słodkowodnych.
Pierwszą substancją, która skupiła uwagę naukowców był bioaktywny kolagen – to dzięki jego niezwykłym możliwościom tworzy się na skórze siateczka proteinowa. Zapobiega przed utratą nawilżenia, ujędrnia i pobudza komórki do produkcji własnego kolagenu. Skóra staje się gładsza i delikatniejsza, poprawia się jej sprężystość i napięcie. W szybkim tempie odzyskuje jędrność, elastyczność i zdrowy wygląd. Wygładza zmarszczki oraz hamuje proces starzenia się.
W procesie powstawania kolagenu otrzymujemy obok białka – łańcuchy peptydów i wolne aminokwasy. Głównym działaniem peptydów jest ułatwianie „komunikacji” między komórkami oraz stymulacja naturalnych procesów fizjologicznych w skórze. Ponadto polipeptydy wzmacniają płaszcz ochronny skóry, zapobiegając działaniu szkodliwych czynników. Aminokwasy wykazują zdolność zatrzymywania wilgoci, są składnikiem NMF (Natural Moisturizing Factor), czyli naturalnego czynnika nawilżającego skórę. Działają naprawczo na skórę, zwiększają działanie higroskopijne innych składników NMF. Zmiękczają i uelastyczniają naskórek.
Peptydy zawarte w kosmeceutykach Larens Professioanal służą do przenoszenia składników aktywnych w głąb skóry. Mają właściwości energetyzujące – pobudzają komórki skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Są pomocne w walce z przebarwieniami – rozjaśniają i wyrównują koloryt skóry. Efektem ich zastosowania w kosmetyce jest sprężyste ciało, wypełnienie bruzd i nierówności, a także zapobieganie wiotczeniu skóry.
Preparaty Larens Professional zawierają kilkaset aktywnych biologicznie, naturalnych peptydów, pochodzących głównie z trzech grup białek: dekoryny, lumikanu i histonów. Są to w znacznej ilości małe peptydy, 7-29 aminokwasów. Naukowcy WellU stworzyli jedyny taki na świecie kompleks bioaktywnych oligo- i polipeptydów (BIOPEPTIDE COMPLEX) Preparaty z linii Larens PEPTIDUM zawierają nawet 100 krotnie więcej peptydów, niż produkty innych marek.
Naturalne, aktywne biologicznie peptydy pozyskiwane z wybranych ryb słodkowodnych zawarte w kosmeceutykach Larens Professional odpowiadają między innymi za regulację procesów komórkowych oraz komunikację międzykomórkową, co wywiera istotny wpływ na funkcjonowanie skóry. Oligopeptydy i polipeptydy mają silne działanie przeciwstarzeniowe.
Peptydy stosuje się także w terapii chorób dermatologicznych, wykorzystując takie ich właściwości, jak stymulowanie syntezy białek skóry.

images

Działanie Biopeptide Complex na organizm ludzki

• stymulują produkcję matrix: kolagenu, elastyny, glikozominoglikanów, kwasu hialuronowego,
• hamują aktywność metaloproteinaz (enzymów starzeniowych),
• hamują wydzielanie interleukin (powodujących przedłużające się ostre stany zapalne),
• wspomagają działanie przeciwbólowe, łagodząc wpływ ostrego klimatu lub mechanicznych czy chemicznych czynników środowiskowych,
• wpływają na przekazywanie bodźców pomiędzy komórkami nerwowymi a mięśniowymi, przez co łagodzą zmarszczki mimiczne,
• chelatują jony metali przejściowych, nie dopuszczając do produkcji rodników hydroksylowych,
• wspomagają działalność dysmutazy cynkowomiedziowej,
• Hamują proces melanogenezy, czyli rozjaśnią plamy starcze,
• stymulują uwalnianie ATP z zapasów komórkowych,
• wykazują działanie przeciwzapalne,
• regulują procesy angiogenezy – białko VEGF (tworzenie naczyń włosowatych),
• dostarczają niezbędnego budulca do odbudowy kolagenu w wielu narządach (m.in.: skóra, stawy, chrząstki, paznokcie, włosy, gałka oczna, wątroba i inne).

 

Poznaj kosmeceutyki Larens

 

Magdalena
AUTHOR

Magdalena

All stories by: Magdalena